מוצרים

IKA - ריאקטור מעבדתי - IKA - lab reactor

חדש - EasySyn ריאקטור זכוכית, 2 דגמים: Starter ו- Advance        מערכות קומפלט לסינתזות אורגניות או מימיות, המערכות מאפשרות עבודה בטוחה והדירה מה- מעבדה ועד הפיילוט, את שני הדגמים ניתן לקבל בנפחים של 500, 1,000, 2,000 ו- 5,000 מ"ל, המערכות מתאימות לטווח טמפרטורות של 50- ועד 200+, ניתן לעבוד מלחץ אטמוספירי ועד ווקום של 3 מיליבר מערכת ה-EasySyn Starter כוללת: המערכת מתוכננת אגרונומית להחלפה מהירה וקלה של הריאקטור והתאמת גובה העבודה הריאקטור עשוי זכוכית בורוסיליקט 3.3מגיע עם דופן כפולה לחיבור למערכת סירקולטור לחימום וקירור התהליך כולל ברז תחתית ברז התחתית מוגן בקפיץ על מנת למנוע סכנת של שבירת הזכוכית כיפה הכוללת 4 פתחים מרכזי לבוחש 29 + בצדדים 2 פתחי 29 + פתח אחד 14 המערכת כוללת מנוע עילי חזק מדגם Eurostar 60 digital עם נעילה ידנית לציר הבוחש ללא צורך במפתח הבוחש והציר מדם פרופלור מצופים טפלון (PTFE) ניתן לקבל מגוון של פריטים שמופעים תחת Accessories וגם אחרים כמו מכלים ללא ברז תחתית, מכסים שונים, בוחשים, רגשי טמפרטורה, תרמוסטטים סירקולטורים, תוכנות אוטומציה וכולם תוצרת חברת IKA כך שמתקבלת התאמה מלאה בין כל מרכיבי המערכת דוגמא למערכת סטנדרטית 1,000 מ"ל הכוללת: Scope of delivery – starter version
 • SY stand
 • SY 1000 D Reactor vessel
 • SY clamp 100
 • SY clamp ring 100
 • SY O-ring 100
 • SY 100.1 Reactor lid
 • R 4011 SY Propeller stirrer
 • EUROSTAR 60 digital
 • SY guide
 • R 60 Keyless chuck
Scope of delivery – advance version
 • SY stand
 • SY 1000 D Reactor vessel
 • SY clamp 100
 • SY clamp ring 100
 • SY O-ring 100
 • SY 100.1 Reactor lid
 • R 4011 SY Propeller stirrer
 • EUROSTAR 100 control
 • SY guide
 • R 60 Keyless chuck
 • LT 5.40 Draining set

Media transfer - Cell Culture

עבודה בתרביות תאים ותרביות מיקרוביאליות מאופיינת בדרישות כלליות כגון, סטריליות ממיקרו-אורגניזמים פתוגניים מצד הנושא המחקרי, החומרים, התאים וכו', וכן ציוד מגוון לשמירה על בטיחות העובדים בתנאים הפיסיים, חשיפה לחומרים מסוכנים, קרינה וכדומה על מנת לאפשר את תהליכי הגידול יש מגוון גדול של ציוד מעבדתי: מכשור כגון ספינרים (Spinners), ביו-ריאקטורים, מערכות גידול תאים, שייקרים, סטיררים עם / בלי חימום, פיפטורים ציוד לטיפול בהעברת מדיה, מערכות סינון, פילטרי מזרק, מסננים מבחנות, מעמדים, כלי אחסון להקפאה, פיפטות, כלים לפתיתי קרח כלי אחסון וטיפול: בקבוקים, צלחות, פלטות, מחטים, סקרפרים, לולאות ומקלות מריחה, שקיות ואביזרים נלווים מעבר לעמוד הבית בנושא Cell Culture של היצרן Chemglass קטגוריית Cell Culture מכילה מבחר גדול של מוצרים:

Bags,Cell Culture 

Bottles

Centrifuge Tubes

Counter

Dishes

Dishes

Flasks

Loops, Needles & Spreaders

Pipettes

Plates

Scapers

Syringe Filter

Systems, Cell Culture

למידע נוסף וקבלת מידע מטעם צוות ש.ל מורן, ניתן להשאיר פניה באתר או ליצור קשר טלפוני.

אוופורטור - Rotary evaporator

בנפחים של 1 עד 100 ליטר, עם מתאמים מתאימים אפשר לנדף גם ווילים 1-20 מ"ל Rotary Evaporator - בעברית מאייד סיבובי, הידוע גם בשם Rotovap, הוא ציוד מעבדה המשמש להפרדת ממסים וחומרים מתערובת דגימה או ריכוז של חומר על ידי הקטנת כמות הממס בתהליך אידוי. זהו כלי נפוץ בכימיה ותחומים מדעיים אחרים, כמו גם ביישומים תעשייתיים שונים. כך פועל מאייד סיבובי ומרכיביו העיקריים: קולבה (גולה) תחתית עגולה בצורת אגס מסתובבת: תערובת הדגימה מוכנסת ל-קולבה העשויה לרוב מזכוכית ומורכבת על ציר מסתובב קולבה זו נקראת קולבת אידוי / Evaporating flask. אמבט מים או שמן: בהתאם לטמפרטורה הנדרשת, הקולבה מושקעת באמבט חימום. אמבט המים מחומם כדי לספק חימום עדין ומבוקר לדגימה. ניתן לכוונן את טמפרטורת אמבט המים כדי לשלוט בקצב האידוי. קולבת האידוי מסתובבת: הקולבה מסתובבת ברציפות כשהיא תחת ואקום. סיבוב זה מגדיל את שטח הפנים החשוף לאמבט החימום ומקדם אידוי אחיד ויעיל. מעבה - Condenser:מעל הקולבה המתאדה, יש מעבה שמקרר את האדים מהקולבה בחזרה לשלב נוזלי. תהליך עיבוי זה מאפשר לאסוף את הממסים בנפרד מהדגימה לקולבה נפרדת הנקראת קולבת איסוף  - Receiving flask. מערכת ואקום: משאבת ואקום משמשת להורדת הלחץ בתוך המערכת. הפחתת הלחץ מורידה את נקודת הרתיחה של הממס, מה שמסייע בהסרה יעילה ועדינה של הממס מהדגימה. זה חשוב במיוחד כאשר עובדים עם תרכובות רגישות לטמפרטורה. המטרה העיקרית של מאייד סיבובי היא להסיר ממסים מדגימה, משאיר מאחור את החומר הרצוי בצורה מרוכזת. הוא נפוץ ביישומים שונים כגון: סינתזה כימית: לריכוז או טיהור תרכובות כימיות. תרופות: בפיתוח תרופות ובקרת איכות לסילוק ממסים. ניתוח סביבתי: לריכוז וניתוח דגימות סביבתיות. תעשיית המזון והמשקאות: להסיר רכיבים נדיפים או ממסים ממוצרי מזון ומשקאות. מיצוי שמנים אתריים: להפרדת שמנים אתריים מחומר צמחי. מחקר ופיתוח: ביישומי מחקר מדעיים שונים. המפעילים צריכים להבין היטב את הציוד ואת המאפיינים של המתחמים איתם הם עובדים כדי להבטיח פעולה בטוחה ויעילה. הכשרה נכונה ואמצעי זהירות חיוניים בעת שימוש במאייד סיבובי עקב השימוש בוואקום ובממיסים שעלולים להיות דליקים.

אינקובטור - Incubator

אינקוברטורים למעבדות | INCUBATORS בנפחים של 37 ועד 567 ליטר. חברת ש.ל מורן מספקת מגוון של אינקובטורים למעבדות, אינקובטור שייקר לפלטות 96, אינקובטור לחום וקור, אינקובטור CO2 ומוצרים נוספים. אינקובטור לשליטה על תהליכים מעבדתיים לרבות טמפרטורה, לחות וחשיפה לאור, לתנאי גידול אופטימליים. אינקובטורים מעבדתיים (Laboratory incubator) הנם ציוד מדעי המשמש לספק תנאים מבוקרים לצמיחה ותחזוקה של מיקרואורגניזמים, תאים, רקמות או תגובות כימיות. זהו כלי חיוני בתחומי מחקר מדעיים ורפואיים שונים. האינקובטורים מתוכננים לשמור על טמפרטורה, לחות ולעיתים ריכוזי גזים ספציפיים כדי לתמוך בגדילה ופיתוח של דגימות ביולוגיות.

להלן מספר תכונות ושימושים מרכזיים:

בקרת טמפרטורה: רוב האינקובטורים מאפשרים בקרת טמפרטורה מדויקת, בדרך כלל החל מטמפרטורת החדר ועד 37 מעלות צלזיוס (טמפרטורת הגוף). כמה מודלים מיוחדים יכולים ללכת גבוה יותר או נמוך יותר בהתאם ליישום. בקרת לחות: חלק מהאינקובטורים מצוידים בבקרות לחות כדי ליצור רמה מסוימת של לחות בתוך התא. זה חשוב במיוחד לעבודה על תרביות תאים ומיקרוביולוגיה. עיקור: אינקובטורים מתוכננים לעתים קרובות עם משטחים קלים לניקוי וניתן לעקר אותם כדי לשמור על סביבה סטרילית לתרביות תאים ויישומים מיקרוביולוגיים. אטמוספירה מבוקרת: ביישומים מסוימים, כגון תרבית תאים, ייתכן שהחוקרים יצטרכו לשלוט בריכוז הגזים, כגון פחמן דו חמצני (CO2) או חמצן (O2). תאורה: אינקובטורים יכולים להכיל תאורת פנים כדי להקל על תצפית וניטור של תרביות תאים או ניסויים. מדפים: לאינקובטורים יש בדרך כלל מדפים או מתלים מתכווננים כדי להכיל סוגים שונים של כלים, כגון צלוחיות תרבית, צלחות פטרי או צלחות מיקרו.

יישומים נפוצים של אינקובטורים מעבדה כוללים:

תרבית תאים: שמירה על סביבה מבוקרת לגדילה ותחזוקה של תאי יונקים, חיידקים או שמרים למחקר וליישומים רפואיים. מיקרוביולוגיה: אינקובטורים משמשים לגידול חיידקים, פטריות ומיקרואורגניזמים אחרים. ביוכימיה: בדיקות אנזימים, ביטוי חלבונים וניסויי הכלאה של דנ"א דורשים לעתים קרובות בקרת טמפרטורה מדויקת המסופקת על ידי אינקובטורים. תרבית רקמות: תחזוקה וגידול רקמות למחקר ביולוגי ורפואי. גידול צמחים: חלק מהאינקובטורים יכולים לשמש גם לגידול ולימוד של צמחים בתנאים מבוקרים. בדיקות פרמצבטיות: אינקובטורים משמשים לבדיקות יציבות ובקרת איכות של מוצרים פרמצבטיים. תעשיית המזון והמשקאות: ניתן להשתמש באינקובטורים לבדיקת חיי מדף של מוצרי מזון ותהליכי תסיסה. אינקובטורים מעבדה קיימים בגדלים / נפחים שונים, החל מדגמים שולחנים קטנים (Bench top) בנפחים של כמה עשרות  ועד ל-100 ליטרים ועד ליחידות ריצפתיות גדולות (Floor model) בנפחים של מאות ליטרים 150, 500 ואף יותר, כדי להתאים לצרכי מחקר שונים. החוקרים בוחרים את האינקובטור המתאים על סמך הדרישות הספציפיות של הניסויים שלהם והאורגניזמים איתם הם עובדים.

אמבט אולטרסוני - ופרוב - Ultrasonic bath & prob

אמבט אולטראסוני

בנפחים של 2 עד 20 ליטר ויותר עם ובלי חימום אמבט אולטרסוני לניקוי באמצעות גלי אולטרא סאונד בתדרים משתנים. מאפשר לנקות מגוון רכיבים לרבות חלקי פלסטיק, מתכת, זכוכית ועוד. נפוץ לניקויים של רכיבים שונים בתעשיות ומפעלים, ציוד רפואי לפרוצדורות ניתוחיות ועוד.

אמבטי חימום קירור - Circulation heating baths

אמבט חימום למעבדה ופיילוט מגוון דגמים לאמבט סירקולציה למעבדות, הספקים ממאות וואטים ועד עשרות קילוואטים של קירור וחימום. תרמוסטט סירקולציה, הידוע גם בשם אמבט סירקולציה או צ’ילר, משמש לשליטה על טמפרטורה של נוזל (כגון מים או שמן) במערכת לולאה סגורה עם מחליף, האפליקציה חייבת להיות עם דופן כפולה על מנת למנוע ערבוב של נוזל הקירור / חימום עם מרכיבי התהליך . מערכות אלה משמשות בדרך כלל ביישומים תעשייתיים ומסחריים שונים שבהם שמירה על טמפרטורה מסוימת היא קריטית או שיש שינוי נדרש כפונקציה של זמן על מנת לבצע תהליכים כימיים בריאקטורים חימום (הוספת חום לתהליך) / קירור (לקיחת חום מהתהליך). תרמוסטטים מורכבים מ-4 מערכות עיקריות: מדחס – לקירור – סילוק חום מהתהליך גוף חימום – לחימום – הוספת חום לתהליך מערכת בקרה עם רגש טמפרטורה – לשליטה בתהליך מערכת לסילוק חום מהמערכת תרמוסטט סירקולציה כולל בדרך כלל מדחס קירור המאפשר לקרר את נוזל הקירור מתחת לטמפ’ החדר (צ’ילר), תוספת של גוף חימום מאפשר גם תהליך חימום של הנוזל בנוסף לקירור (מערכת משולבת כזו נקראת גם קסקדה) וכמובן יש צורך במשאבת סחרור על מנת להזרים את התהליך לאפליקציה. חיישן טמפרטורה: חיישן טמפרטורה מנטר את טמפרטורת הנוזל, ניתן להשתמש בניטור הטמפרטורה הפנימית בתוך התרמוסטט או בתוך האפליקציה מערכת בקרה: לרוב מערכת הבקרה היא חלק מהציוד עצמו (מיקרופרוססור) אך ניתן גם לקבל מערכות שנשלטות ע”י תוכנת מחשב, תפקיד מערכת הבקרה לשלוט בטמפרטורה הנדרשת, רמה בסיסית היא הגעה לטמפרטורה הנדרשת (Set point), רמה נוספת מאפשרת לייצר תהליך של שינוי טמפרטורה כפונקציה של זמן תהליך נלווה לתהליך התרמוסטט הוא בזמן שלב קירור (לקיחת חום מהתהליך), קיימות 2 אפשרויות סילוק החום:
 1. קירור אוויר, ע”י מחליף חום (רדיאטור – צלעות קירור) ומאוורר על מנת לאלץ אוויר לזרום דרך צלעות הקירור ושפר / ליעל את קצב הקירור
 2. קירור מים, מזרימים מים ממקור חיצוני וע”י מחליף חום נוסף מסלקים את החום למי הקירור להתייעצות בנושא אמבטיות מים למעבדות, אפיון והזמנה, ניתן ליצור קשר עם הנציגים הטכניים של חברת ש.ל מורן

בוחשים - מנועים עיליים - Over head stirres

בוחש מגנטי - מנוע עילי

לנפחי בחישה של 15 עד 200 ליטר מים ניתן לקבל גם מוגני פיצוץ.

בוחשים עיליים

יחידות המאפשרות לערוך בחישה למגוון עשיר של נוזלים. רבים מן התהליכים המעבדתיים מצריכים איחוד חומרים הנערך באמצעות בוחשים. אלו מבטיחים בנוסף, מעבר חום אחיד, ונועדו לאפשר חיבור חומרים בצורה אחידה ומיטבית. בוחשים אלו נדרשים לעוצמות משתנות כשם שהשימוש בנוזלים משתנה. ישנם נוזלים בעלי צמיגות הולכת ועולה, וככל שהצמיגות היא רבה יותר, כך תהליך הערבוב הוא סבוך הרבה יותר. באמעות מנועים חזקים המותאמים לצמיגות החומר, ניתן לערוך את התהליך המעבדתי באופן נכון ויעיל. בש.ל מורן בע"מ המתמחה במכשור מעבדה, נשמח לעמוד לשירותכם ולאפיין מולכם את צורכיכם באופן מדויק.

ביו ריאקטור / פרמנטור - Bio reactor / Fermentor

ביוריאקטורים ו-פרמנטורים בנפחים של: 0.5, 1.0, 2.0, 5.0 ו-10 ליטר, 2 מערכות בקרה לבחירה להם יש להוסיף את הריאקטור הנדרש (נפח), ראה למטה מפרטים: HABITAT cell - מגדל בקרה כולל, שליטה ב- 4 גזים, שליטה ב- 4 ערוצי נוזלים אספקה והוצאה, 5 רגשים: pH, חמצן מומס, טמפרטורה ניתור ובקרה, גובה נוזל, קצף. HABITAT cell cct - כמו cell בתוספת 3 רגשים נוספים: CO2, Conductivity and Turbidity ל-2 דגמי מגדלי הבקרה ניתן להוסיף זוג מקרני LED להדמיית אור יום, באופן דומה ניתן לקבל 2 דגמי פרמנטורים HABITAT ferment ו- HABITAT ferment cct כולל את האפשרות להוסף מקרני ה- LED לכל אחד מהדגמים: דוגמא למפרט HABITAT cell cct: מגדל הבקרה CCT Cell HABITAT: מתאים לתרביות תאים משמש לניטור ובקרה של התהליך הביולוגי. הוא כולל את יחידת הבקרה עם אפשרויות לחבר מגוון ציוד לאספקת גז, הזנת נוזלים, חיישנים ובקרת טמפרטורה, בנוסף לחיישנים הכלולים במערכת, ישנה אפשרות לחבר רגשים נוספים: CO2, מוליכות ועכירות. בקרה ובקרה מערכת ההפעלה מגיעה עם טאבלט לתפעול קל ופשוט של הביו ריאקטור. ניטור ובקרה: ניתן לנטר ולשלוט בקלות על התהליך הביולוגי כולל את כל הפרמטרים הנדרשים לו באמצעות הטאבלט המחובר ליחידת הבקרה, התוכנה קלה ופשוטה לתפעול בהתאם לסוג הגידול ניתן לבחור את התהליך הנדרש אצווה סגורה, אצווה מוזנת גז / נוזל מנתי או אצווה מוזנת גז / נוזל רציפה יכולת ערבוב מיוחדת כאוטית (טורבלנטית) חדשה מבטיחה ערבוב מהיר ויעיל בעת הצורך. ה-טאבלט בגודל של "10.4 מאפשר גישה ישירה לכל המרכיבים ישירות מהמסך הראשי התוכנה מאפשרת גם ניהול כיול, מבט כולל לעקומת תוצאות ותיעוד מלא של התהליך, ניתן גם לקבל גרסה של התוכנה המותאמת לתקן FDA CFR part 11 אספקת גז: מגדל הבקרה כולל 4  בקרי זרימת מסה נפרדים מובנים עבור 4 קווי גז: (N2, O2, אוויר ו- CO2) בקרים אלו מבטיחים אספקת גזים מדויקת בהתאם לצורך גידול התאים הנדרש. טווח ספיקות של 0.01-2 ליטר/דקה. אספקת נוזלים: 4 משאבות ווטסון מרלו משולבות במגדל הבקרה, ניתנות לשליטה נפרדת של מהירות הזרימה כמו גם כיוונה (מאפשר הזנה והוצאת חומר / דוגמא, מתאימות לטווח רחב של נוזלים כמו חומצה, בסיס, חומר נגד קצף, פתרונות הזנה ועוד. רגשים: מגדל הבקרה מאפשר מדידה של הפרמטרים הבאים:
 • pH
 • DO (חמצן מומס)
 • טמפרטורה
 • גובה הנוזל בריאקטור
 • קצף
בקרת טמפרטורה: 2 אפשרויות בקרה כלולות במערכת שמיכה חשמלית לחימום בצורה מדויקת לטמפרטורה נדרשת, שמיכת החימום כלולה בכלים (מכלים) ללא דופן כפולה אפשרות שניה היא שימוש במכלים עם דופן כפולה שמצריכים יחידת חימום / קירור (תרמוסטט סירקולטור) חיצונית, את ה-סירקולטור יש לרכוש בנפרד. לסיכום: עיצוב קומפקטי וחסכוני רק - רוחב 223 x עומק 402 x גובה 450 מ"מ מחשב טאבלט "10.4 עם תוכנה קלה, פשוטה וברורה 4 משאבות נוזלים מובנות קלות לתפעול (Watson Marlow) אספקת גזים – כולל בקרת מסה של N2, O2, אוויר ו- CO2 אפשרויות תקשורת מגוונות - USB, PC, RS232, ethernet, external signal input, external pump, single-use unit, thermostat תצוגת נתונים, סטטוס תהליך והודעות שגיאה אכסון נתונים מלא לקבלת נערכת עובדת יש להזמין 2 פריטים מגדל בקרה ויחידת ריאקטור דופן בודד (הכולל שמיכה חשמלית)

בלוקים למולטי ריאקציות / עבודה במקביל - Reaction blocks and systems

הרצת תגובות מרובות בו זמנית ולא ברצף מאפשרת תפוקה גבוהה בזמן קצר של תוצאות, אפשרות זו מתאימה ביותר למחקרי אופטימיזציה של תהליכים: זמני תגובה, ניצולת ועלות מרכיבים. הפעלה במקביל של תגובות מרובות בו זמנית בתנאים שונים. זה מאפשר לחקור פרמטרים שונים של תגובה כגון, פרמטרים כימיים: שימוש בזרזים, ריכוזי מגיבים ופרמטרים פיזיקליים : טמפרטורה, לחץ ומהירות בחישה בצורה יעילה יותר. על-ידי הפעלת תגובות במקביל, ניתן להעריך במהירות את מגוון התנאים, לזהות תנאי תגובה אופטימליים לקבלת ניצולת גבוהה ולאסוף נתונים במהירות רבה יותר מאשר אם הם היו מבצעים תגובות אחת בכל פעם. שיטה זו נפוצה בכימיה תרופתית, כימיה קומבינטורית ותחומים אחרים שבהם חקירה מהירה של תנאי תגובה עוזרת לחסוך זמן ועלויות משאבים, ולאפשר הבנה מקיפה יותר של התגובה והגורמים המשפיעים עליה על מנת לקבל תהליך מהיר יותר, ניצולת גבוהה יותר ובמידת האפשר פשטות

דסיקטור - Desiccator

מבחר דסיקטורים בנפחים של 6 - 300 ליטר, דגמים אפשריים: מילוי גז, ווקום, לחות ועכשיו חדש! דסיקטור עם אפשרות חימום עד 60 מעלות דסיקטור - מייבש - ציוד מעבדה המיועד ליצירת סביבה ששומרת על לחות נמוכה. הוא משמש בדרך כלל לאחסון והגנה על חומרים כימיים רגישים ללחות באטמוספירה מבוקרת. מייבשים חיוניים ביישומי מעבדה שונים שבהם שמירה על רמה מסוימת של יובש היא חיונית. מייבשים עשויים בדרך כלל מזכוכית או פלסטיק הם מגיעים בצורות שונות "סיר" עם "מכסה" "ארון" עם דלת במבנה כזה יכולים להיות מייבשים במגוון גדול של גדלים / נפחים מליטרים בודדים ועד מאות ליטרים המייבשים אטומים למניעת כניסת לחות מהסביבה החיצונית בתוך הכלי מניחים חומר ייבוש חומר מייבש ממוקם בתחתית מייבש כדי לספוג את כל הלחות הקיימת בפנים. בין חומרי הייבוש הנפוצים ג'ל סיליקה – Silica Gel, סידן כלורי – Calcium Chloride או חומרים סופגי לחות אחרים. קיימים מייבשים עם מגוון תכונות נוספות כמו: ווקום – על מנת להסיר אוויר ולחות בצורה יעילה ומהירה יותר ולהקטין את זמן החשיפה  ניתן לחבר מייבשים למשאבת ואקום כדי ליצור ואקום ברמות שונות. לחות - מייבשים מסוימים מגיעים עם מחוון לחות מובנה או מד לחות כדי ל- נטר את רמת הלחות בתוך המיכל כולל אפשרות לשמור על רמת לחות מסוימת בצורה קבועה. טמפרטורה – ישנם מייבשים עם אפשרות לשמור על טמפרטורה מסוימת קבועה. מילוי גז- מייבשים עם אפשרות למילוי גז נדרש כמו חנקן לחומרים רגישים לחמצן

הומוגנייזרים - טחינה רטובה - Homegenizers wet milling

הומוגנייזר - Homogenizer

לנפחים החל מ- 0.5 מ"ל ועד 50 ליטר, לכלי אצווה (Batch), ונפח לא מוגבל למערכות רציפות (Inline), כלים לרמת המעבדה וה-פיילוט הומוגנייזר הוא מכשיר מעבדה המשמש בתהליכים כימיים / פיזיקליים לערבוב מוצק בנוזל או נוזל בנוזל של לא מסיסים כמו שמן ומים, תוך כדי הקטנת גודל חלקיקים  ויצירת הומוגניזציה, בביולוגיה משמש ההומוגנייזר לריסוק / שבירת תאים ביולוגיות לקבלת ומיצוי של רכיבים תאיים הוא שימושי במיוחד בביולוגיה מולקולרית, מיקרוביולוגיה ויישומים שונים במדעי החיים. הומוגנייזרים פועלים על ידי הפעלת כוח גזירה מכני כדי לפרק חלקיקים וליצור תערובת אחידות / הומוגניות. ישנם סוגים שונים של הומוגנייזרים שהבחירה ביניהם היא בהתאם לגודל החלקיקים הנדרש, גודל חלקיקים התחלתי, קשיות החלקיקים, רגישות לחום ועוד. הומוגנייזרים מכניים משתמשים בכוח מכני כדי לפרק דגימות: מוטות בחישה למנועים עיליים מדגם דיסולבר - Dissolver מערכות רוטור / סטטור – Rotor / Stator, מערכות אלו יכולות מותאמות לאצווה – Batch או לעבודה רציפה – In-line מטחנות מדגמים שונים: בורג, כדורים, פטישים, סכינים, מוטות ועוד הומוגנייזרים על-קוליים: אלה משתמשים בגלים על-קוליים – Ultra sound לריסוק תאים וחלקיקים. הומוגנייזרים בלחץ גבוה: אלה משתמשים בלחץ גבוה כדי לדחוף חומרים דרך חלל צר, וכתוצאה מכך הומוגניזציה, דחיפה דרך מרכיב מכאני של רוטור/ סטטור גורמת גם להקטנת גודל החלקיק

ואקום מניפולד - שלנק - Vacuum manifold – Schlenk

שלנק - מניפולד

manifold – Schlenk – הינה מערכת הסתעפות – סעפת בהקשר של כימיה ועבודת מעבדה מתייחסת בדרך כלל למערך המאפשר תגובה כימית אחת או יותר, זה הוא כלי רב-תכליתי בכימיה סינתטית המאפשר לתגובות להתבצע באווירה אינרטית בעיקר להימנע מחמצן ולחות, את האווירה האינרטית מקבלים ע"י הפעלת ווקום ולעיתים גם על ידי שטיפה מוקדמת בגזים כמו חנקן או ארגון. זה חשוב במיוחד כאשר עובדים עם תרכובות רגישות לאוויר. הסעפת מאפשרת פינוי ומילוי של כלי תגובה ללא חשיפה לאטמוספירה. הוא מורכב משסתומים, מחברים וצינורות שונים שנועדו לשלוט בזרימת הגזים והוואקום. המערכת מחוברת בדרך כלל למשאבת ואקום מצד אחד ולבלון גז אינרטי מצד שני. מבנה כללי של מערכת שלנק: אפשרות לקו אחד (single bank) לעבודה בווקום עם כניסה ויציאה אפשרות ל-2 קווים (Double bank)מאפשר 2-3 כניסות ויציאה אחת, ניתן לקבל את המערכות עם ברזי זכוכית או ברזי טפלון משאבת ואקום: משאבת וואקום גבוה בדרך כלל משאבות שמן. מד ווקום: בין המשאבה לקו ה-שלנק מחברים מד ווקום למדידת עומק הווקום בלון גז אינרטי: בלון גז אינרטי (למשל, חנקן או ארגון) מחובר לסעפת, ומאפשר הכנסת אטמוספירה אינרטית לכלי התגובה. חיבור כלי תגובה: כלי התגובה, שיכול להיות בקבוק שלנק או כלי תגובה אחר, מחובר לסעפת אפשרות לחיבור ישיר ע"י מחבר עגול, שליף (Joint) או צינור גמיש. ברזים: לשליטה בווקום או בכניסת גזים אינרטיים ולמנוע חשיפה לחמצן ו/ או לחות זה חיוני לתגובות המערבות תרכובות רגישות לאוויר, כגון אלה המכילות קטליזטורים  מתכתיים או חומרים אחרים הניתנים לחמצון בקלות. היכולת לעבוד תחת אטמוספרות מבוקרות היא מאפיין מרכזי של הכימיה הסינתטית המודרנית. כמו כן ניתן לחבר למערכת צינור מבעבע (Bubbler) מלכודת קור למניעת בריחה של גזים (Trap) מלכודות אלו ניתן לטבול בחנקן נוזלי בתוך דיואר (Dewar) ניתן להרכיב מערכת מחלקים (פריטי מדף) או לבקש חלקים במידות וצורות מותאמות כמו כן ניתן לרכוש מערכות מורכבות לדוגמא AF-0451 בחברת ש.ל מורן נשמח לסייע לכם בבחירת מערכת המניפולד שתתאים לתהליך המעבדתי הרצוי. באפשרותכם להיוועץ עמנו בכל שאלה.

וורטקס - VORTEX

מערבל מבחנות למעבדה

וורטקס (Vortex), הינו מכשיר מעבדה נפוץ המשמש לערבוב מבחנות ובקבוקונים קטנים של נוזל. הוא מורכב מבסיס כבד מנוע עם מגוון פלטפורמות / משטחי עבודה עם אפשרות למבחנה / בקבוקון יחיד (lab dancer) או משטח עם מספר חורים לבקבוקונים ומבחנות בקטרים ואורכים (נפחים) (Vortex 3 accessories) עם הפעלת המכשיר הפלטפורמה רוטטת במהירויות גבוהות של עד 3,000 סיבובים לדקה (RPM) (Vortex MS 3) בתנועה מעגלית, ויוצרת מערבולת בנוזל. מערבולת זו מערבבת ביעילות את תכולת הבקבוקונים ללא צורך בתסיסה ידנית. מערבלי וורטקס משמשים ביישומי מעבדה שונים, כולל ביולוגיה מולקולרית, ביוכימיה, מיקרוביולוגיה וכימיה אנליטית. הם שימושיים במיוחד לערבוב כמויות קטנות של נוזלים, כגון ריאגנטים במבחנות מיקרוצנטריפוגות או בקבוקוני דגימה קטנים. מערבלי מערבולות מסוימים מגיעים גם עם תכונות נוספות כגון בקרת מהירות משתנה, הגדרות טיימר ופלטפורמות להחלפה כדי להתאים לסוגים שונים של מיכלי דגימה. באופן כללי, מכשירי וורטקס הם כלים רב-תכליתיים, נוחים וחיוניים להליכי מעבדה רבים הדורשים ערבוב יעיל של נוזלים. צוות ש.ל מורן ישמח לסייע ולאפיין יחד אתכם את צורככם המדויק. לבירורים נוספים וקבלת מידע, השאירו לנו פנייה באתר או התקשרו: 054-2500587 (שמואל ונדל)

ויסקומטר - Viscometer

4 דגמים מ-6 מיליון ועד 320 מיליון mPas בשיטת ברוקפילד ( Brookfield - Rotational Viscometer), כל הדגמים מסופקים עם רגש טמפרטורה וסט ספינדלים מותאם לתחום העבודה שלהם, ניתן לקבל מתאמים לעבודה בנפחים קטנים של עד 2.1 מ"ל, וצמיגות של החל מ- 1 מילי פסקל (1 = cP) ויסקומטר (Viscometer) הוא מכשיר מדעי המשמש למדידת צמיגות הנוזל. צמיגות היא מדד לעמידות הנוזל לזרימה, והיא יכולה להיות תכונה חשובה בתחומים שונים, כולל כימיה, פיזיקה, הנדסה ובקרת איכות בתעשיות כמו מזון ותרופות. צמיגותו של נוזל נקבעת בדרך כלל על ידי החיכוך הפנימי של המולקולות שלו כאשר הן חולפות זו על פני זו. מדי ויסקומטר מגיעים בעיצובים שונים, אך כולם שואפים לכמת כמה מהר נוזל יכול לזרום תחת השפעת כוח מופעל. ישנם שני סוגים עיקריים של ויסקומטרים: ויסקומטר סיבובי (Rotational): סוג זה של ויסקומטר מודד צמיגות על ידי סיבוב ציר או גליל בתוך הנוזל ומדידת המומנט הדרוש כדי לשמור אותו בתנועה במהירות קבועה. ההתנגדות לסיבוב קשורה ישירות לצמיגות הנוזל. ויסקומטר נימי (Capillary): מדי ויסקומטר נימיים פועלים על העיקרון של מתן אפשרות לנוזל לזרום דרך צינור נימי צר, וקצב הזרימה קשור לצמיגות הנוזל. הזמן שלוקח נפח קבוע של נוזל לזרום דרך הצינור נמדד. כדור נופל (falling ball): העיקרון הוא מדידת זמן נפילה של כדור בעל נפח וצפיפות ידועים בתוך צינור זכוכית בקוטר ידוע / קבוע מלא בנוזל לו רוצים למדוד את הצמיגות מדי ויסקומטר משמשים בדרך כלל בתעשיות כגון פטרוכימיה, תרופות, מזון ומשקאות וייצור צבע, שבהן שליטה וניטור צמיגות חיוניים לאיכות המוצר ולעקביותו. הם משמשים גם במחקר ופיתוח מדעי כדי ללמוד את המאפיינים של נוזלים שונים ולהבין את התנהגותם בתנאים שונים. בחירת הוויסקומטר תלויה בסוג הנוזל, בטווח הצמיגות שיש למדוד ובדיוק הנדרש למדידה. לוויסקומטרים שונים יש יישומים שונים והם מספקים רמות שונות של דיוק ורגישות כדי להתאים לצרכים הספציפיים של המשתמש.

ייבוש בהקפאה, ליופיליזציה - Freeze dryer, Lyophilizer

ייבוש בהקפאה / ליופיליזציה הינו תהליך ייבוש הנעשה בטמפרטורות נמוכות 50- ו- 80- ותחת ווקום גבוה המיועד לסלק שאריות של מים מבלי לפגוע בחומרים רגישים לטמפרטורה (ראה למטה יתרונות השיטה) חומרי מזון ובכך גם להאריך את חיי המדף שלהם. בתהליך זה מקפיאים את החומר תחת ווקום עמוק על מנת לגרום להמראה של המים ( ממצב מוצק – קרח לאדים בלי לעבור דרך מצב נוזל), מומלץ לעשות הקפאה ראשונית לפני ההכנסה למכשיר ייבוש בהקפאה משמש בין השאר בתהליכים כימיים בהם רוצים להפריד אבקה הנמצאת כתרחיף בנוזל, ייבוש זה מונע גרנולציה של האבקות.

כימיקלים מיוחדים - Special chemicals

חומרים כימיים למעבדות

הזמנת חומרים למעבדות.

כרומטוגרפיה גז - GC - Gas chromatography

מערכות גז כרומטוגרף עם מגוון גלאים וציוד נלווה

מוצרים מיוחדים

תכנון וייצור על פי דרישה ובהתאם למפרט: זכוכית, טפלון ומתכות

מטחנות יבשות - Dry milling

מטחנה למעבדה ולפיילוט

מגוון שיטות: סכינים, פטישים, כדורים, גלילים ועוד

מיוחדים ומבצעים

כל המבצעים הם במחירים מיוחדים ממחירון 2023, המבצעים בתוקף עד גמר המלאי או עד להודעה אחרת

מעבה מקורר אויר - Condenser Air Cooled

מעבים מקוררי אוויר הינם מעבים פשוטים ובטוחים בשימוש ללא חשש לצינורות מתנתקים והצפות,

קלים במשקל וקלים להתקנה וניקוי, חוסכים במים או ביחידת קירור (צ'ילר),

יותר ויותר מעבדות בעולם ובארץ שניסו את המעבים האלו עברו להשתמש בהם לשבעות רצונם,

ניתן לקבל היום מעבים לטווח רחב של כלים החל מ- 10 מ"ל ועד 20 ליטר ריאקטורים.

 

מרעד נפות - Sieve shaker

למעבדה ופיילוט, ניתן לקבל גם מוגני פיצוץ

משאבה פריסטלטית - משאבות מזרק, פריסטלטיות - Syringe & peristaltic pump

משאבה פריסטלטית - משאבת מזרק למעבדה

חברת ש.ל מורן בע"מ מתמחה באיפיון והתאמת המכשור המעבדתי לצורכי לקוחותיה. משאבה פריסטלית מתפקידה להעביר חומרים מנקודה לנקודה, תוך שהיא יונקת את החומר עצמו (תהליך יניקה וסניקה) ומונעת מגע עם פנים המשאבה. בשונה ממשאבה היונקת את החומר אל תוכה, הרי שהמשאבה הפריסטלית יונקת אל צינור הלוחץ את החומר מנקודה אל נקודה ואט אט מקדם אותו אל עבר היעד. בכך, החומר איננו יוצר מגע עם שטח פנים המשאבה, ובכך נמנעת תערובת חומרים שאיננה רצויה.

איפיון משאבות פריסטלטיות

כמו בכל משאבה, עלינו לדעת מה קצב הספיקה הנדרש לנו אשר עשוי לנוע בין מיקרו-ליטרים ועד לאלפי מיליליטרים או עד ליטרים, בקצב קבוע ומדויק. בכל שאלה והתייעצות בנושא זה, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר.

משאבות ואקום דיאפרגמה - Vacuum pumps diaphragm

משאבות דיאפרגמה

משאבת דיאפרגמה יבשות לעבודה עם כימיקלים, ספיקות של החל מ- 9  ועד 260 ליטר לדקה, אפשרות להוסיף בקר לקביעת גובה ואקום נדרש. מכשור מעבדתי מתקדם לסילוק חמצן וגזים אחרים מחומרים רגישים, כלי עזר לסינון, חיבור לתנורי ווקום ואוופורטורים על מנת להקטין טמפרטורת הרתיחה של נוזלים. מכשיר מעבדתי נפוץ ביותר המגיע במספר גדול של דגמים, לקובץ התאמת משאבות לאפליקציה לחץ על הקישור לחברתנו ניסיון באפיון ראשוני לצורכי הלקוח, אספקה, התקנה ושירות טכני שוטף. לייעוץ נוסף אודות משאבה יבשה/ משאבות דיאפרגמה שוחחו עמנו: 054-2500587 (שמואל ונדל).

קטלוג המוצרים שלנו

חברת ש.ל מורן בע"מ מתמחה במתן שירותי אפיון והטמעת מכשור מעבדתי, תוך התאמה מלאה לצרכי לקוחותיה. כאן בקטלוג שלהלן, תוכלו למצוא מבחר של משאבות ווקום לצרכים מעבדתיים ותעשייתיים שונים. משאבת ווקום הינה רכיב נחוץ ואלמנטרי בכל סביבה מעבדתית, אך בד בבד, הרי שכל מעבדה מביאה עמה צרכים ויעדים שונים ומשתנים. תוך הבנת הקריטריונים הנחוצים לכם עם איש צוות טכני ומנוסה מטעם ש.ל מורן, אנו נתאים לכם את הציוד הנדרש, ונלווה אתכם בכל צעד וצעד.

מהי משאבת ואקום?

ציוד מעבדתי נפוץ זה נדרש למגוון רחב של תפקידים וייעודים שונים לרבות: ייבוש בהקפאה, סינון חומרים, זיקוק החומרים וכיוצא בזאת. ישנן משאבות וואקום דיאפרגמה הנדרשות ליצירת סינונים עבור מספר ערוצי סינון, ולצידן משאבות בעלות ייעוד פשוט יותר. ישנן משאבות ווקום שמן המותאמות בייעודן עבור ייבוש בהקפאה (קרי עבור ליופילייזר) וכן עבור תנורים מעבדתיים. דגמי משאבות מסוימים עשויים כך שהם בעלי הגנה מפני נזקיהם של חומרים מסוימים הנמצאים בשימוש הסביבה המעבדתית. די בדוגמאות מועטות אלו בלבד כדי להדגיש את הצורך בשאלות מקדימות והבנת הרקע לצרכי המעבדה. האם משאבות הואקום נדרשות למען תהליכי זיקוק? או שמא לתהליכי אידוי? בהתאם לכך ניתן לפסוק אם עולה הצורך בווקום עמוק יותר. כמו-כן, משאבת דיאפרגמה הינה בעלת עמידות כימית גבוהה יותר, זאת בעוד שמשאבה סיבובית מקנה ואקום עוצמתי יותר לתהליכי אידוי או ייבוש בהקפאה. ובכך גם נבקש להבין על איזו עוצמת שאיבה יסתמכו התהליכים המעבדתיים? האם סביבת העבודה המיועדת מאפשרת את השימוש במשאבת וקום ללא שמן? אילו תהליכי ניתור ובקרה נדרשים? על כל אלו, נבקש לשקוד ונבחן בקפידה.

סוגי משאבות וקום

משאבת ואקום ללא שמן

משאבות ווקום אלו אינן נסמכות בפעילותן על שמן כי אם בחומר סיכוך שונה. דגמי משאבות אלו ידועים בעמידותם הרבה בפני חומרים כימיים שונים וכן אל מול רכיבים המסכנים משאבות מקבילות בעיכולן ובגרימת נזק לפעילותן. לצד יתרון זה, הרי שיש לקחת בחשבון כי עוצמתו של הווקום תהא חלשה יותר אל מול דגמי משאבות שמן מקבילים.

משאבת ואקום שמן (רוטריות)

משאבות שמן המספקות לחץ ואקום עוצמתי. יעילות מאוד בתהליכי ייבוש בהקפאה. לצד זאת, הרי שמשאבות אלו מייצרות תוצרים רעילים יותר, דבר אשר יש לקחת בחשבון בעת האפיון וההכרה עם סביבת העבודה.

קריטריונים המתלווים לתהליך האפיון

בין הקריטריונים הנוספים שייבחנו למען התאמת משאבת הוואקום אל צרכי המעבדה, ניתן למנות: הואקום המירבי, מהירות המנוע, רמת הרעש, כוח הסוס, מהירות השאיבה, קוטר הצינור הפנימי וכן גודל ומשקל משאבת הווקום עצמה.

משאבות ואקום שמן - Vacuum pumps oil

משאבת ואקום שמן

משאבת ווקום בעלות הנעת רצועה והנעה ישירה 22-480 ל/דקה, משאבות שבשבת 630-1,000 ל/דקה כלי מעבדתי נפוץ להורדת לחץ אוויר לצורך הפחתת נקודת הרתיחה, ולהרחקת גזים שונים, חמצן ואדים מחומרים בעלי רגישות, לקובץ התאמת משאבות לאפליקציה לחץ על הקישור משאבת ואקום שמן, הידועה גם בשם משאבת שבשבת סיבובית אטומה בשמן או משאבה מכנית אטומה בשמן, היא סוג של משאבת ואקום המשתמשת בשמן כחומר סיכה ונוזל איטום ליצירת ואקום בתוך מערכת סגורה. משאבות אלה משמשות בדרך כלל ביישומים תעשייתיים ומדעיים שונים שבהם נדרשת רמה גבוהה של ואקום. כך פועלת בדרך כלל משאבת ואקום שמן: מנגנון שדרה שבשבת : הליבה של משאבת ואקום שמן היא רוטור עם מספר שבשבות (בדרך כלל עשויים מתכת) המותקנים באופן אקסצנטרי בתוך תא גלילי. הרוטור מונע על ידי מנוע חיצוני. שימון שמן: סוג מסוים של שמן, המכונה שמן משאבת ואקום או שמן משאבה מכני, משמש לשימון החלקים הנעים של המשאבה, כולל השבשבות ודפנות התא. שמן זה משרת מספר מטרות: שימון: מפחית חיכוך ובלאי בין החלקים הנעים. איטום: השמן יוצר אטימה בין השבשבות לדופן התא ויוצר חלל סגור. קירור: זה עוזר לפזר חום שנוצר במהלך הפעולה. סיבוב ודחיסה: כאשר הרוטור מסתובב, השבשבות מחליקים פנימה והחוצה מהחריצים ברוטור. תנועה זו יוצרת נפחים מתרחבים ומתכווצים בתוך התא. כאשר התא מתרחב, האוויר נשאב פנימה דרך שסתום כניסה, וכאשר הוא מתכווץ, האוויר נדחס ונפלט דרך שסתום יציאה. תהליך חוזר זה מפחית בהדרגה את הלחץ בתוך החדר, ויוצר ואקום. הפרדת שמן: מכיוון שהשמן משמש כאמצעי איטום וסיכה, יש להפריד אותו גם מהגזים השאובים. בדרך כלל, מפריד שמן או מסנן ערפל שמן משמש כדי להפריד את אדי השמן מגזי הפליטה, ולהבטיח שהגזים השאובים יישארו נקיים ממזהמי שמן. למשאבות ואקום נפט יש כמה יתרונות, כגון יכולתן להשיג רמה גבוהה של ואקום, אך יש להן גם מגבלות, ביניהן הצורך בתחזוקה שוטפת כדי להחליף או לחדש את שמן משאבת הוואקום והפוטנציאל לזיהום שמן בגזים השאובים. לכן, הבחירה במשאבת ואקום תלויה בדרישות הספציפיות של היישום ובפשרות בין סוגים שונים של משאבות ואקום, כגון משאבות שבשבת סיבובית אטומות בשמן, משאבות יבשות ועוד. לחברת ש.ל מורן בע"מ ניסיון רב שנים באפיון צורכי הלקוח/ה, אספקה ומתן תמיכה טכנית שוטפת. לייעוץ ראשוני בנושא משאבות ואקום התקשרו: 054-2500587 (שמואל).

פוטוכימיה מנתי ורציף - Photochemistry batch & continuous

פוטוכימיה – זה אחד מהתהליכים המשמש כמפעיל / זרז לתהליכים כימיים תוך שימוש באור נראה ובאור לא נראה כולל קרינת על סגול ותת אדום, שטף פוטונים משפיע על אטומים ותרכובות. בתהליכים כימיים, האור מספק את אנרגיית השפעול ליצירת התהליך הכימי. לאור השפעה ניכרת על קשרים כימיים; הוא מסוגל לשבור קשרים קיימים ולעודד יצירת קשרים חדשים. בנוסף, מסוגל האור להשפיע על הרכב האטום, ולגרום לאלקטרונים להיפלט מהאטום או לשנות את רמת האנרגיה שלהם. תופעות פוטוכימיות רבות מתרחשות בצורה טבעית בטבע כמו בתהליך הפוטוסינתזה או יצירת האוזון וכן בשימושים יום יומיים כמו מחיקת זכרון ב-צ'יפים ותקליטורים ייצור מעגלים מודפסים ועוד מערכות LightSyn של חברת Asynt הם כלי תגובה פוטוכימי מיוחדים שנועדו לספק בבטחה חשיפה שווה לאור לדוגמא שלכם ולאפשר ערבוב וחימום בזמן התהליך הפוטוכימי. הם מאפשרים להשיג שטף פוטונים שווה בכל מדיום התגובה שלהם. המרחק המינימלי שבין האור לדוגמא, וריכוז האור דרך דיסקת קוורץ לתוך הדגימה, מגדיל את העוצמה שאליה נחשף התווך. כמכשיר קל לשימוש עם תכונות בטיחות מובנות למזעור סיכוני חשיפה, הוא מהווה תוספת שימושית למעבדה שעוסקת בתהליכים פוטוכימיים. פתחי הכניסה והיציאה מאפשרים הוספת חומרים תוך כדי תהליך נוזלים וגזים, הוצאת דוגמאות וכד' ניתן לקבל מערכות מנתיות ורציפות לתהליך אחד או מספר תהליכים במקביל. לקבל מידע נוסף מטעם צוות ש.ל מורן ניתן להשאיר פניה או ליצור קשר טלפוני.

פילטרים לשימוש מעבדתי / תעשייתי - Laboratory / Industrial filters

מגוון פילטרים למעבדה

פילטרים נייר לסינון בכל הדרגות והסוגים, מגוון של ממברנות מחומרים וגדלים שונים של חורים 0.45 מיקרון, 0.22 מיקרון , 0.9 מיקרון , סטרילים ולא סטרלים ובחומרי ממברנה הידרופוביים/ הידרופיליים: MCE, PES, Cellulose Acetate, PVDF, GF,  ניילון -Nylon, טפלון - PTFE, פוליפרופילן - Polypropylene פילטרים סביבון - Syringe filters עם מבחר חומרי מבנה 0.22(μm) ו- 0.45(μm) פילטרים קפסולות מבחר גדלים וחומרי מבנה.

הזמנת פילטרים למעבדות

פילטרים למעבדה לסינון החומרים; הוצאת החלקיקים המוצקים אל מחוץ לנוזל למען הרצת נוזל בצנרת דקה / כרומוטוגרפיה. מאפשר לעבוד עם מגוון חומרים לרבות טלפון, ניילון וחומרים פלסטיים נוספים למיניהם, כך שלא תתרחש תגובה עם החומר. פילטר למעבדה או ליתר דיוק המימברנה, מאפשר את מעבר הנוזל מן הצד האחד לשני תוך הפרדה בין סוגי נוזלים שונים (קרי הפרדה בין נוזל למוצק וכן הפרדה בין נוזלל נוזל). בנוסף, חברת ש.ל מורן מייבאת ומשווקת פילטר סביבון; פילטר המתלבש על קצהו של המזרק ושמאפשר להוציא דוגמית נקייה ומוכנה לעבודה. בש.ל מורן בע"מ נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה והתייעצות. לפרטים נוספים, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר.

פיפטור / מולטי - Pipette / multi - IKA

פיפטורים למעבדה

פיפטות ארגונומיות קלות משקל עם ידיות מתחלפות, ניתנות לעבור אוטוקלאב. נפח קבוע או נפח משתנה. לנטילת נפחי נוזלים ושינוע בכמות מדויקת והדירה. פיפטור המאפשר להעביר החל מ-0.1 מיקרוליטר ועד ל-10 מ"ל, סה"כ 8 דגמים. להזמנת פיפטות, טיפים לפיפטורים ומידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם הצוות של ש.ל מורן.

פיפטור רב ערוצי

חברת ש.ל מורן משווקת פיפטורים רב ערוציים לשימוש מעבדתי, ובשורה רחבה של נפחים שונים. פיפטור רב ערוצי מן הכלים השימושיים והנפוצים במעבדות, בעיקר בתחום הביולוגיה, המאפשרים להעביר בין 8 ל-12 טיפות נוזל ממקום למקום בו-זמנית. למעבדות המבקשות לערוך ניסויים על מאות דוגמאות בעת ובעונה אחת, בזמן קצר יותר וביעילות מקסימלית.

פלטות חימום ובחישה - Heating & stirring plates

פלטות חימום למעבדה ובחישה

מגוון גדול פלטות בחישה עם או בלי חימום, ניתן לקבל פלטות עם אחריות ל-10 שנים

פלטות חימום ובחישה - מולטי - Multi heating stirring plates

מולטי פלטות - Multi plates

5-15 מקומות ל-400 מ"ל בחישה ו-בחישה וחימום, 2-9 מקומות עד 8 ליטר ספינר

צ'ילרים - Chillers

צ'ילרים למעבדה

מגוון צ'ילרים למעבדה ולתעשייה, ציוד סטנדרטי וציוד מותאם לדרישה. צ'ילר הינו כלי המאפשר את הזרמתם של נוזלים לרבות מים, תערובת מים אטנין גליקול, שמן סיליקון ואטנול. נועד לקירור הנוזל אל תוך אפליקציה חיצונית דוגמת מעבים, ריאקטורים וכל מטרה אחרת המצריכה קירור. צ'ילרים ניתן לקבל בטווחי טמפרטורה של 15-20 מעלות ועד למינוס 100 מעלות, ובטווח הספקים גבוה של מאות וואטים ועד לעשרות קילו-וואטים.

כללי

צ'ילרים הינם מערכות קירור המיועדות לתהליכים כימיים הדורשים קירור דוגמת מעבים עבור מערכות ריפלקס, מערכות זיקוק, מערכות איוד וריאקציות. הצ'ילרים מגיעים במגוון רחב של הספקי קירור החל ממאות וואטים ועד לעשרות רבות של קילו-וואטים.

יכולות חימום וקירור

ישנם צ'ילרים ובהם ישנה האפשרות להוספת יכולות חימום. כך ניתן לרתום את הצ'ילרים (או את התרמוסטטים בהתאם לשימוש) אל מגוון תהליכים בכימיה ובהם נדרש חימום או קירור בתנאים מבוקרים.

אופי פעילותו של הצ'ילר

ייעודו של הצ'ילר הוא לפנות את החום מתוך המערכת, וזאת באמצעות מערכת קירור פנימית המתבססת על מים הזורמים במעגל סגור. המים שהתחממו ושלמעשה משנעים את החום מתוך המערכת המעבדתית, מתקררים בתוך הצ'ילר, ולאחר מכן משונעים בשנית אל עבר האזור הנדרש לקירור, וזאת לשם פינויו הנוסף של החום.

קריטריונים

בדומה לכל מכשור מעבדתי, הרי שגם הבחירה בצ'ילר צריכה להסתמך על דרישות לקוח מדויקות והבנת תנאי המעבדה ויעדיה. מהי המערכת ממנה עלינו לשנע את החום? מהו רף הטמפרטורה הרצוי? לבטים שעשויים להתלוות אל התהליך יבואו לידי ביטוי בגודלו של הצ'ילר. הדגם בו נבחר יתבסס באופן ניכר על הספק הקירור; אולם בד בבד, הרי שצ'ילר בעל הספק קירור רב יותר, יתאפיין גם במידות פיזיות גדולות יותר, כך גם לגבי משקלו וצריכת האנרגיה שלו. נוסף על כך, נבקש לבחון אם הצ'ילר נדרש לקירור של מספר מתקנים במקביל. אלו הם לעתים קריטריונים עליהם עלינו לתת את הדעת, וזאת בהתאם לתנאי המעבדה הקיימים.

התייעצו איתנו

למידע נוסף אודות צ'ילרים ומערכות קירור מים ניתן ליצור קשר עם הצוות הטכני של ש.ל מורן. למידע נוספים ופרטים נוספים, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר, ונציג טכני ישוב אליכם בהקדם.

ציוד זכוכית

כלים מזכוכית ומעבים מזכוכית למעבדות

כלי זכוכית למעבדה. הזמנת ציוד מעבדה מזכוכית בזמני אספקה מהירים. בכל שאלה בנושא כלים למעבדה, אפיון והזמנה, ניתן ליצור קשר טלפוני עם הצוות הטכני של ש.ל מורן.

ציוד פיילוט - לפארמה - Pharma – pilot equipment

מגוון ציוד מבוסס על יחידת הנעה אחת, ערבול מוצקים, הקטנת גודל חלקיקים, המגון ולישה

צנטריפוגות - Centrifuges

קטלוג צנטריפוגות למעבדה

צנטריפוגות למגוון תהליכים מעבדתיים. צנטריפוגה מעבדתית ובעברית נקראת: סרכזת. מיועדת בעבור ביצוע פעולת הפרדה בין חומרים. בחברת ש.ל מורן נשמח לייעץ ולסייע בבחירת הצנטריפוגה שתתאים למעבדתכם, והצוות המקצועי שלנו מתמחה באפיון תהליכים מעבדתיים בהתאמה אישית מלאה.

ריאקטור לחץ - Pressure reactor

חברת Asynt מספקת מגוון רחב של ריאקטורים לחץ לשימוש מעבדתי ולרמת ה-פיילוט למעבדה בנפחים של 5 מ"ל ועד 50 ליטר ויותר, חומר מבנה נירוסטה 316, טווחי עבודה של עד 250 מעלות ו- 50 עד 180 אטמוספירות, בחישה מגנטית עד 1,500 RPM, ניתן לקבל כלים בודדים או בתצורת מולטי לעבודה במקביל הריאקטורים זמינים בתצורות סטנדרטיות נוחות או מותאמים אישית באופן מלא כדי לענות על דרישות מיוחדת: מתכות - סגסוגות C-276, C-22, אינקונל לחץ - עד 500 אטמוספירות טמפרטורה - עד 800 מעלות הוספת Liner - זכוכית או טפלון בחישה עילית הוספת צנרת - להזנת גזים והוצאות דוגמאות המערכות מגיעות מותאמות לעבודה ידנית או מבוקרות בצורה אוטומטית בהתאם לצורך אנו מציעים שירות תכנון מלא בתוספת התקנה, שירות ותמיכה.

ריאקטור מעבדתי משחות וקרמים - IKA - Lab reactor cream & ointment

ריאקטורים בנפח של 1 ו-2 ליטרים 3 דגמים עם אפשרות לעבודה בואקום והוספת: צ'ילר, הומוגנייזר ועוד אביזרים בהתאם לדגם

ריאקטורים זכוכית ו-מתכת - Reactors glass & s”s

מבחר ריאקטורים למעבדה ולפיילוט מנפח של 50 מ"ל ועד לנפח של 200 ליטר

שייקרים - Shakers

שייקר למעבדה - LABORATORY SHAKER

תנור ייבוש ו-ווקום למעבדה - Lab dry & vacuum oven

תנור ואקום וייבוש למעבדה

תנורי ווקום וייבוש מעבדתי ותעשייתי. ניתן לקבל מידע נוסף אודות תנורי ייבוש באתר היצרן וכן מפרטים טכניים להורדה. בש.ל מורן תוכלו להתייעץ עם צוות מומחה בעבור תנור למעבדה המותאם באופן אישי. אספקת תנורים למעבדה מתבצעת בכל רחבי הארץ, החל מאפיון, דרך הרכבה ועד לתמיכה טכנית שוטפת.

תנור שריפה - Muffle Furnace

קטלוג תנור שריפה

מבחר גדול תנורים/אפליקציות עד 3,000 מעלות למעבדה ולתעשיה. בכל שאלה והתייעצות בנושא תנורי שריפה למעבדה, ניתן להתייעץ עם הצוות המקצועי של חברת ש.ל מורן. אפשרות להתאמה אישית בהתאם לדרישות הלקוח/ה. תנורי שריפה משויכים למשפחת מוצרים המותאמים לטמפרטורות גבוהות של למעלה מ-1,000 מעלות צלזיוס. דגמי התנורים מתחלקים בהתאם לנפחם ואופן פתיחת דלת התנור (ביכולתה להיפתח מעלה, מטה ולצדדים בהתאם לצרכים המעבדתיים).

שימושים

תנורי שריפה משמשים במעבדות אורגניות או במעבדות כימיה, בעיקר עבור שריפתם של חומרים אורגניים; זאת למען קבלת שאריות חומרים אי-אורגניים למטרות אנליזה. בנוסף לכך, התנורים משמשים גם לייבוש והקשייה של חומרים קרמיים למיניהם.

התייעצו איתנו

בכל שאלה והתייעצות אנו בחברת ש.ל מורן בע"מ נשמח לעמוד לשירותכם. לקבלת פרטים נוספים, ניתן ליצור עמנו קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר, ונציג מומחה ישוב אליכם בהקדם.